Jak wykonuje się wykopy pod fundamenty?

Budowa domu wymaga podjęcia kilku kluczowych kroków, by cała praca zakończyła się sukcesem. Pierwszym zadaniem czekającym osoby stawiające obiekt tego typu jest wykonanie wykopów pod fundamenty. Powodzenie tego etapu bardzo często przesądza o powodzeniu lub niepowodzeniu realizacji innych robót, dlatego warto przywiązywać do niego dużą wagę. Tylko jak tak właściwie przygotować wykopy pod fundamenty? Sprawdź to!

Wykopy pod fundamenty krok po kroku

Przed przystąpieniem do realizacji głównych robót należy wytyczyć fundamenty – za co odpowiedzialny jest geodeta. Po tym niezbędna jest kontrola i zatwierdzenie prac geodezyjnych przez kierownika budowy. Finalnie możliwe będzie dokonanie wpisu do dziennika budowy.

Pierwszym krokiem do wykonania wykopów pod fundamenty (bez uwzględniania prac przygotowawczych) jest odpowiednie przygotowanie gruntu. Następnie realizowane być mogą prace główne, przy czym wykopy można przeprowadzić samodzielnie, za pomocą łopaty (co jest bardzo czasochłonne i raczej niepolecane) lub za pomocą minikoparki, która pozwala na uzyskanie większej dokładności niż zwykła koparka. Po tym niezbędne jest wykonanie deskowania – w celu wypoziomowania fundamentu. Finalnie, po wykonywaniu ponownego deskowania możliwe jest wylanie właściwych ław betonowych.

Jak zrobić wykopy pod fundamenty?

Usługa wykopy pod fundamenty – Kraków świadczona przez nasze przedsiębiorstwo została opisana bardzo skrótowo. Przygotowywanie wykopów jest zadaniem, w trakcie którego należy uwzględnić wiele różnych obowiązków, natomiast tak samo wymagających uwagi. Właśnie dlatego, chcąc je wykonać, opłaca się skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy znajdą się na rzeczy – mających wiedzę i doświadczenie w przygotowywaniu wykopów pod fundamenty oraz niezbędny sprzęt.

«
»
Adres w Krakowie ul. Chałubińskiego 27
30-698 Kraków